Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Atbalsta fonds

Medicīnas muzeja atbalsta fonda biedrība dibināta 2009.gada 30.aprīlī. 2009.gadā biedrību dibināja 15 cilvēku, pašlaik biedrībā darbojas 25 biedri.

Biedrības mērķi ir Latvijas un pasaules medicīnas vēstures izpētes projektu īstenošana, medicīnas vēstures kultūras mantojuma apzināšana un saglabāšana, finanšu piesaiste nacionālā krājuma papildināšanai, kā arī medicīnas vēstures un jaunāko medicīnas sasniegumu popularizēšana sabiedrībā. Plašāka informācija par biedrības mērķiem pieejama Medicīnas muzeja atbalsta fonda biedrības statūtos.

Biedrība piedalījusies nozīmīgu projektu realizēšanā, galvenokārt, Nacionālā krājuma papildināšanā. Ar biedrības atbalstu kopš 2009.gada muzeja krājumā ir nonākuši tādi medicīnas vēsturē nozīmīgi eksponāti kā:

  • 19.gs. zobu suku kolekcija;
  • 18.gs. medicīnisko dēļu pārnēsājamais trauks;
  • Āfrikas cilšu šamaņu kulta priekšmeti
  • 19. gs. ginekoloģiskais krēsls

Tāpat ar biedrības atbalstu tika rīkota Starptautiska Zinātniska konference „Ar skatu no Kosmosa. Pirmā cilvēka lidojumam – 50”, Kosmosa bioloģijas un medicīnas ekspozīcijas renovēšana, Farmācijas muzeja rokoko laika durvju rekonstrukcijas pirmā kārta, piemiņas plāksnes atklāšana ievērojamajam ķirurgam Ernstam fon Bergmanim.