Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Mums - 60!

No 13.oktobra muzejā apskatāma izstāde „Mums -60!” Šajā izstādē eksponēti pēdējo gadu dāvinājumus, kā arī eksponāti, kas iepirkti, pateicoties muzeja draugu iniciatīvai.

Muzeja idejas autors un pirmais muzeja vadītājs bija izcilais ārsts, ķirurgs un sabiedriskais darbinieks profesors Pauls Stradiņš.

Jau 1938. gadā Rīgā rīkotajā veselības aizsardzības izstādē Pauls Stradiņš, pārstāvot Veselības veicināšanas biedrību, pirmo reizi plašākai publikai izrādīja savu medicīnas vēstures eksponātu kolekciju. 1945. gadā šī kolekcija tika izvietota koka barakās Republikāniskās slimnīcas teritorijā.

Savu nenovērtējamo kolekciju profesors Pauls Stradiņš uzdāvināja valstij. 1957. gada 1. oktobrī tā kļuva par pamatu medicīnas vēstures muzejam kā patstāvīgai valsts iestādei.

2017. gadā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam aprit 60 gadu. Šajā laikā muzejs ne tikai pierādījis savu nozīmīgumu, bet arī ieņēmis svarīgu vietu Latvijas kultūras dzīvē un kļuvis atpazīstams tālu aiz valsts robežām.

Sešdesmit gadu laikā eksponātu skaits muzeja krājumā sasniedzis vairāk nekā 212 000 vienību (pastāvīgajā ekspozīcijā apskatāma tikai neliela daļa no tām). Šāds rezultāts panākts, pateicoties gan muzeja kolektīva pašaizliedzīgajam darbam, gan daudzu zinātnieku, ārstu, viņu radinieku, praktiskās medicīnas un zinātniski pētniecisko iestāžu vadītāju un muzeja draugu atsaucībai, kuri dāvinājuši muzejam materiālus un ģimenes relikvijas, lai palīdzētu liecības par medicīnas vēsturi saglabāt nākamajām paaudzēm.

Papildus informācija

Izstāde apskatāma no 13.10.2017 līdz 25.01.2018

Biļešu cenas

  • Skolēniem: € 0.30
  • Studentiem, pensionāriem: € 0.50
  • Pieaugušajiem: € 1.00