Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Mīlestība gleznās un dzejā

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā no 16.februāra apskatāma Dr. Ditas Baumanes – Auzas personālizstāde „ Mīlestība gleznās un dzejā”.

Dr. Dita Baumane- Auza ir Ārste-ginekoloģe-dzemdību speciāliste, mākslas terapeite, Rīgas Stradiņa universitātes docētāja,  māksliniece, kā arī  autore dubultgrāmatai – dzīves atziņām „Divi domas” un  dzejai „Es esmu tevī” un  terapeitiskajām pasakām pieaugušajiem un bērniem “Dzīves krāsas pasakās”.

Dzimusi Alojā, Limbažu rajonā. No 4 gadu vecuma jau zināja, ka būs ārste, kaut gan vienmēr arī ļoti ir paticis zīmēt. Domā, ka medicīna savā ziņā arī ir māksla, jo katrs pacients ir īpašs, neatkārtojams. Strādā kā sieviešu ārste jau vairāk kā 25 gadus, šobrīd Diplomātiskā Servisa medicīnas centrā, VC Elite un savā privātpraksē kā mākslas terapeite. Regulāri piedalās dažādos starptautiskos kongresos un konferencēs Latvijā, arī lasa lekcijas, un ir vairāku pētījumu un publikāciju autore. Saņēmusi atzinības rakstu no Rīgas Domes Sociālā departamenta par ieguldījumu veselas sabiedrības veidošanā, izglītošanā un ģimeņu veselības jautājumu profesionālā atbalsta veidošanā.

Glezno ar eļļu, akrilu, pasteļiem. Īpaši tuvas ir ainavas, klusā daba, ziedi. Darbi izstādīti dažādās izstādēs Latvijā (Jāzepa Pīgožņa balvas izstādē), 19 personālizstādēs Latvijā- lielākajās bibliotēkās (Pārventas, Akadēmiskā), muzejos (Mencendorfa namā, Melgalvju namā, Valmieras muzejā), Rīgas Domē, Jaunmoku pilī, pašvaldību kultūras centros, Rīgas Stradiņa universitātē, arī izstādē ASV, Ņujorkā. Darbi atrodas arī privāti kolekcijās Latvijā, Austrijā un ASV. Savā sirdī ir latviete un godos nēsā Alsungas novada tautastērpu, uzspēlē arī klavieres un kokli.

Par sevi saka: “Manās gleznās esošā enerģija dziedē un priecē ikvienu, kam tas nepieciešams”.

Papildu informācijai: Tālr. 29228126; www.auzaart.lv

Papildus informācija

Izstāde apskatāma no 16.02.2018 līdz 22.04.2018

Izstāde apskatāma bez maksas.