Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Latvijas Sarkanajam krustam - 100

Izstāde atspoguļo biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” darbību 100 gadu laikā no tās dibināšanas brīža 1918. gada 20. novembrī līdz mūsdienām. Izstāde Latvijas valsts simtgades programmā ir iekļauta tāpēc, ka biedrības dibināšana un darbība ir cieši saistīta ar Latvijas valsts attīstību un pilnveidi 100 gadu garumā.  

Tieši tāpat kā valsts arī Latvijas Sarkanais Krusts 1918. gada beigās tika dibināts uz „drupām” un pirmo palīdzību spēja sniegt tikai ar iedzīvotāju brīvprātīgajiem ziedojumiem un atbalstu. Pēc 20 gadiem tā bija lielākā un turīgākā organizācija Latvijā. Pēc Padomju Savienības okupācijas Latvijas Sarkano Krustu iekļāva PSRS Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrības sastāvā kā Latvijas PSR Sarkanā Krusta biedrība. Pēc Latvijas Republikas atjaunošanas tika atjaunots arī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” darbība. Mūsdienās tā galvenās funkcijas vērstas uz iedzīvotāju sociālās aprūpes sniegšanu, veselības veicināšanu, pirmās palīdzības apmācību un nodrošināšanu, kā arī uz dažādu vietējo pašvaldību un Eiropas Komisijas sociālo programmu projektu realizāciju. 

Izstādē eksponēti bijušā Latvijas Sarkanā Krusta vadītājā profesora Kārļa Barona saņemtie apbalvojumi, Latvijas Sarkanā Krusta izdotās spēļu kārtis, loterijas biļetes, kā arī sanatorijās gatavotie suvenīri. Izstādē apskatāmi arī padomju laikā izdotie plakāti par sabiedrības veselības veicināšanu un asinsdonoru kustību. Apskatei izlikti arī atjaunotie biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” apbalvojumi, kuru atjaunošanu atbalstīja uzņēmējs Guntis Belēvičs 2007. gadā. 

Papildus informācija

Izstāde apskatāma no 08.09.2018 līdz 20.01.2019

Biļešu cenas

  • Skolēniem: € 0.30
  • Studentiem, pensionāriem: € 0.50
  • Pieaugušajiem: € 1.00

Saistītie jaunumi