Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Latvijas medicīnas izaugsme no 1918. Līdz 1940. gadam

Lekciju mērķis ir informēt sabiedrību par Latvijas medicīnas attīstību, plašajām iespējām, problēmām un personālijām ne tikai valsts veidošanās pirmsākumos, bet izsekojot šiem procesiem caur dažādiem laikmetiem, meklējot likumsakarības un izdarot secinājumus par šodienas veselības aprūpi un kā to ir ietekmējusi vēsturiskā blakne.

Lekcijā „Latvijas medicīnas izaugsme no 1918. Līdz 1940. gadam” klausītāji uzzinās kā attīstījās veselība aprūpe; kā notika slimnīcu, sanatoriju veidošana, kāda nozīme sabiedrības veselības veicināšanā bija Latvijas Sarkanajam Krustam, Baltajam Krustam, Bioloģijas biedrībai, Tuberkulozes apkarošanas biedrībai, Vēža apkarošanas biedrībai, Latvijas Bērnu palīdzības savienībai un  Veselības kopšanas muzejam.

Lekciju norises vieta Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, tās lasa Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas vēstures institūta docente Dr. med. Maija Pozemkovska. Lekciju apmeklējums ir bez maksas.

Apmeklējot lekcijas, interesentiem būs iespēja bez maksas apskatīt Latvijasvalsts simtgades programmas ietvaros eksponēto izstādi „Latvijas Sarkanajam Krustam- 100”.

Papildu informācijai: Tālr.25992243; info@mvm.lv

 

Lekciju ciklā „Dodot gaismu sadegu” plānotas četras lekcijas – 20. septembrī plkst. 17.00, 25.oktobrī plkst. 17.00, 29. novembrī plkst. 17.00 un 13.decembrī plkst. 17.00. 

Saistītie jaunumi