Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Izstāde "Skaistums nāk no iekšām jeb medicīnas vizualizācija"

Izstāde ir ne tikai mākslas darbs, tā sniedz ieskatu dažādu veidu radioloģisko izmeklējumu metodēs, slimību diagnosticēšanā un to ārstēšanā.

Daļa sabiedrības ir dzirdējusi par rentgenogrāfiju, datortomogrāfiju, magnētisko rezonansi, ultrasonogrāfiju, scintigrāfiju, osteodensitometriju, taču kā tas izskatās un kā notiek izmeklēšana nojauta ir diezgan maza.

Ar bagātīgu vizuālo materiālu izstādē atspoguļoti cilvēka acij slēptie iekšējo orgānu izmeklējumu uzņēmumi, kā arī nopietnākas un mazāk nopietnas traumas. Tāpat apskatei izliktas 20.gs. 30 gadu rentgena kabineta iekārtas.

Izstāde ir ne tikai izglītojoša, bet arī interaktīva. Skārienjūtīgajos ekrānos apmeklētāji varēs vērot sirdsdarbību, sekot līdzi datortomogrāfijas un magnētiskās rezonanses izmeklējumiem un žokļa kaula atjaunošanas operācijai. Izpētīt cilvēka 3D modeli un uz manekena apskatīt, kā izskatās iekšējie orgāni šķērsgriezumā jeb kā to redz mediķi veicot datortomogrāfiju.

Sava vieta izstādē atvēlēta kurioziem gadījumiem un uzņēmumiem – pateicoties datortomogrāfijai muzeja mūmija, kura tika uzskatīta par kaķi izrādījās ir putns, tāpat visi viedtālruņu lietotāji varēs apskatīt, kāds izskatās viedtālrunis rentgena uzņēmumā.

Izstādes atbalstītāji:

Papildus informācija

Izstāde apskatāma no 23.02.2012 līdz 04.05.2012

Biļešu cenas

  • Skolēniem: € 0.28
  • Studentiem, pensionāriem: € 0.43
  • Pieaugušajiem: € 0.71