Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Šodienas bērns – nākotnes cilvēks

Bērns dzimst no mīlestības. Vismaz tā tam vajadzētu būt. Bērnam ienākot šai pasaulē, ģimenes, valsts un sabiedrības uzdevums būtu gādāt un rūpēties, lai mazulis būtu  drošībā un  pasargāts, lai vienmēr justos kā zem māmiņas spārna, vienalga vai tā būtu ģimene, audžu ģimene vai vēl lielāka bērnu nama saime.

Sargājot, rūpējoties, audzinot un skolojot mazo cilvēku, mēs audzinām rītdienas pilsoni. Latviešu pasaka vēsta,  ka katram savā dzīvē jāizcep trīs kukuļi maizes: viens, ko atdodam kā parādu saviem vecākiem, otrs — lai izdzīvotu un trešais — ar ko ēdināt bērnus, lai vecumdienās arī bērni neaizmirstu par mums.

Izstāde ir iespēja izstaigāt cauri visiem bērnības posmiem ar tā priekiem, problēmām, slimībām un mazā bērna ciešanām.

Kas ir mainījies mūsu sabiedrībā attiecībā pret bērniem no daktera Nīmaņa? Diemžēl pieaug vecāku nevērība pret saviem bērniem, palielinās bērnu traumatisms, atkarības, no jauna parādās  tādas sen aizmirstas slimības, kā netīro roku slimības, tuberkuloze. Nepareizi lietotas mūsdienu tehnoloģijas ir stājas deformācijas cēlonis. Nav izskausta arī  visbriesmīgākā bērnu garīgā trauma — atstātais, nevajadzīgais bērns. Izstāde aicina apskatīt dažādus interesantus n retus priekšmetus un padomāt par to visu. Izstāde būs skatāma līdz 2013. gada februārim.

Papildus informācija

Izstāde apskatāma no 20.09.2012 līdz 16.02.2013

Biļešu cenas

  • Skolēniem: € 0.28
  • Studentiem, pensionāriem: € 0.43
  • Pieaugušajiem: € 0.71