Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Tikai trīs stundas būs apskatāma īsta Nobela medaļa

Nobela prēmijas pasniegšanas dienā, visiem interesentiem ir unikāla iespēja – aplūkot Latvijā vienīgo Nobela medaļu, kas glabājas Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Medaļa būs apskatāma 10. decembrī no plkst. 16.00 līdz 19.00 Antonijas ielā 1.

Šo balvu 1908.gadā kategorijā medicīna un fizioloģija par pētījumiem imunitātes jomā saņēma Iļja Mečņikovs kopā ar Paulu Ērlihu. Apmeklētāji varēs apskatīt Iļjam Mečņikovam piešķirto Nobela medaļu.

Nobela prēmija ir viens no prestižākajiem apbalvojumiem pasaulē, kuru kopš 1901.gada ik gadu piešķir – fizikā, ķīmijā, fizioloģijā vai medicīnā, literatūrā, miera veicināšanā, kā arī ekonomikā (kopš 1969. gada). Prēmijas dibinātājs ir Alfrēds Nobels, kurš ir dinamīta atklājējs. Visus iegūtos finanšu līdzekļus par dinamīta patentu viņš testamentā novēlēja prēmijām, kas tiek piešķirtas cilvēkiem, kuri darbojušies cilvēces labā.

Nobela medaļu apsargās AS G4S Latvia, kas rūpējas par miljoniem cilvēku labklājību visā pasaulē, un palīdz radīt drošāku un labāku vidi, kurā mēs strādājam un dzīvojam.

G4S Latvia ir vadošā drošības risinājumu kompānija Latvijā un sniedz drošības pakalpojumus vairāk nekā 13 000 fiziskām un juridiskām personām, t.sk., dažādu nozaru vadošajiem uzņēmumiem, kā arī klientiem valsts sektorā, izstrādājot individuālos drošības risinājumus un nodrošinot tehniskās un fiziskās apsardzes, kā arī montāžas un inkasācijas pakalpojumus. Uzņēmums Latvijā ir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd „G4S” plc darbojas vairāk nekā 110 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 623 000 cilvēku.

„Nobela prēmija tiek piešķirta jau vairāk nekā simts gadus, tomēr tas joprojām ir augstākais iespējamais novērtējums par ieguldījumu cilvēces labā. Esam gandarīti un augstu vērtējam G4S uzticētās rūpes gādāt par Latvijā vienīgās Nobela prēmijas medaļas Latvijā drošību,” Ilze Vītola, AS G4S Latvia iekšējās komunikācijas speciāliste.