Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Kamerizstāde “Ādas”

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs un RSU Anatomijas muzejs aicina uz kamerizstādi „Ādas”, kas no 31. augusta apskatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. 

Kamerizstādē „Ādas”, kas tapusi RSU Anatomijas muzejam sadarbojoties ar mākslinieci Ausmu Šmiti, apmeklētāji ir aicināti apskatīt restaurēto Anatomijas muzeja tetovēto ādu kolekciju, kas mūsdienās ir kļuvusi par retu un savdabīgu liecību gan par tetovēšanas tradīciju Latvijas teritorijā 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā, gan par liecību tā laika anatomu zinātniskajām interesēm.

Savukārt māksliniece Ausma Šmite radījusi tetovējumu kolekciju no nākotnes. Vērojot uz vēsturiskajiem ādas preparātiem ietetovētos kuģus, enkurus, stūres ratus, neparastas radības un piedauzīgas ainiņas, viņa domājusi par tetovējumu kā atmiņu glabātāju, kas palīdz atcerēties gan pašam, gan citiem, kas tu esi, kur tu esi bijis un ko darījis. Ķermeņa karte, ar kuras palīdzību orientēties savā un citu dzīvē.

Kamerizstāde „Ādas” ir pirmā plašākai sabiedrībai pieejamā izstāde kopš RSU Anatomijas muzeja rekonstrukcijas uzsākšanas, kur apskatāma viena no vēsturiskajām anatomiskajām kolekcijām no Anatomijas muzeja krājuma. Jauno Anatomijas muzeju plānots atvērt 2019. gada beigās un tas atradīsies savā vēsturiskajā vietā – anatomikuma ēku kompleksā Kronvalda bulvārī 9.

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: