Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Lekcija jauno mācību gadu uzsākot

Jau sešpadsmito reizi reizi pēc kārtas noritēs tradicionālā RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras un Medicīnas vēstures institūta akadēmiskā kopsēde, tādējādi iezīmējot jaunā studiju gada sākumu. Sēde notiks 31. augustā plkst. 14.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Rīgā, Antonijas ielā 1.

2001. gadā dzimusī RSU profesoru Aivara Lejnieka un Jura Salaka kopīgā ideja par ikgadēju atskatu uz medicīnas vēstures līkločiem, sešpadsmit gadu laikā izaugusi līdz lielai atklātai akadēmiskai kopsēdei, piedaloties ne vien Iekšķīgo slimību katedras un Medicīnas vēstures institūta darbiniekiem, bet arī RSU rektorāta un dekanātu pārstāvjiem, kolēģiem no citām RSU struktūrvienībām, RSU klīniku vadītājiem, LZA pārstāvjiem un citiem interesentiem.

Katru gadu kopsēdi ar priekšlasījumiem bagātina arī īpaši pieaicināti lektori. Šogad pirmo reizi kopsēdē piedalīsies Upsalas Universitātes antropoloģijas profesors Dons Kuliks (Don Kulick) un uzstāsies ar akadēmisko lasījumu angļu valodā “Loneliness and its opposite: sex, disability, and the ethics of engagement”. Lekcijas tēma izvēlēta kontekstā ar poļu mākslinieka Artūra Žmijevska invaliditātes problemātikai veltīto personālizstādi “Neredzamās zonas”, kas Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā būs apskatāma līdz šā gada 24. septembrim.

Kopsēdi vadīs Iekšķīgo slimību katedras vadītājs, LZA akadēmiķis profesors Aivars Lejnieks un Medicīnas vēstures institūta direktors profesors Juris Salaks. Pasākumu atbalsta farmācijas kompānija "Roche".

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: