Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Lekcija „Latvijas medicīnas izaugsme no 1918. Līdz 1940. gadam’’

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros šī gada 25.oktobrī plkst. 17.00 notiks otrā publiskā lekcija no lekciju cikla „Dodot gaismu, sadegu” – „Latvijas medicīnas izaugsme no 1918. Līdz 1940. gadam

Lekciju mērķis ir informēt sabiedrību par Latvijas medicīnas attīstību, plašajām iespējām, problēmām un personālijām ne tikai valsts veidošanās pirmsākumos, bet izsekojot šiem procesiem caur dažādiem laikmetiem, meklējot likumsakarības un izdarot secinājumus par šodienas veselības aprūpi un kā to ir ietekmējusi vēsturiskā blakne.

Lekcijā „Latvijas medicīnas izaugsme no 1918. līdz 1940. gadam” klausītāji uzzinās kā attīstījās veselība aprūpe; kā notika slimnīcu, sanatoriju veidošana, kāda nozīme sabiedrības veselības veicināšanā bija Latvijas Sarkanajam Krustam, Baltajam Krustam, Bioloģijas biedrībai, Tuberkulozes apkarošanas biedrībai, Vēža apkarošanas biedrībai, Latvijas Bērnu palīdzības savienībai un  Veselības kopšanas muzejam.

Lekciju ciklā „Dodot gaismu sadegu” plānotas četras lekcijas – 20. septembrī plkst. 17.00, 25.oktobrī plkst. 17.00, 29. novembrī plkst. 17.00 un 13.decembrī plkst. 17.00. 

Lekciju norises vieta Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, tās lasa Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas vēstures institūta docente Dr. med. Maija Pozemkovska. Lekciju apmeklējums ir bez maksas.

Apmeklējot lekcijas, interesentiem būs iespēja bez maksas apskatīt Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros eksponēto izstādi „Latvijas Sarkanajam Krustam- 100”.

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: