Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Lekcija „Latvijas medicīnas vēstures pieturzīmes līdz 1918.gadam”

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros šī gada 20.septembrī plkst. 17.00 notiks pirmā publiskā lekcija no lekciju cikla „Dodot gaismu sadegu” – „Latvijas medicīnas vēstures pieturzīmes līdz 1918.gadam”.

Lekciju mērķis ir informēt sabiedrību par Latvijas medicīnas attīstību, plašajām iespējām, problēmām un personālijām ne tikai valsts veidošanās pirmsākumos, bet izsekojot šiem procesiem caur dažādiem laikmetiem, meklējot likumsakarības un izdarot secinājumus par šodienas veselības aprūpi un kā to ir ietekmējusi vēsturiskā blakne.

Lekcijā „Latvijas medicīnas vēstures pieturzīmes līdz 1918. gadam” klausītāji uzzinās kas ir vecākais dokuments Latvijā; ko paleontologs Kristians Panders atklāja Carnikavā; kas bija Oto Hūns un kādi ir viņa nopelni Latvijas veselības nozarē; kāds sakars ar Rīgu ir pasaulē zināmajiem mediķiem – karalauka ķirurgam Nikolajam Pirogovam, aseptikas ieviesējam Ernstam fon Bergmanim un modernās patoloģijas pamatlicējam Rūdolfam Virhovam. 

Lekciju ciklā „Dodot gaismu sadegu” plānotas četras lekcijas – 20. septembrī plkst. 17.00, 25.oktobrī plkst. 17.00, 29. novembrī plkst. 17.00 un 13.decembrī plkst. 17.00. 

Lekciju norises vieta Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, tās lasa Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas vēstures institūta docente Dr. med. Maija Pozemkovska. Lekciju apmeklējums ir bez maksas.

Apmeklējot lekcijas, interesentiem būs iespēja bez maksas apskatīt Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros eksponēto izstādi „Latvijas Sarkanajam Krustam- 100”.