Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Notiks Rasas Jansones priekšlasījums “Mūsu piena kundze”

Publicitātes attēls: pa kreisi: Fransuā Kluē / François Clouet “Lēdija vannā”. Francija. 1571. gads, pa labi: Pirmā pasaules kara propagandas plakāts. Francija. 1914. gads

2. jūlijā pl. 18:00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notiks Rasas Jansones priekšlasījums “Mūsu piena kundze”

“Mūsu Piena Kundze” (Our Lady of Milk) ir katoļu baznīcas un mākslas vēsturē pieņemtais, bet mums mazāk zināmais Dievmātes apzīmējums. Lekciju lasīs māksliniece Rasa Jansone, kura savā mākslas praksē ir sistemātiski pētījusi dažādas mātišķības formas. Rasa Jansone stāstīs par Rietumeiropas mākslas vēsturē (sevišķi glezniecībā un grafikā) iestrādāto Madonnas un zīdīšanas attēlošanas kanonu, ar to saistītām sievišķības konstrukcijām, to izmaiņām gadsimtu gaitā; aplūkos zīdītājas (wet nurse) fenomenu, kas ilgus gadsimtus bija klātesošs ģimeņu un publiskajā dzīvē, kā arī pievērsīsies sieviešu krūšu attēlojumam mūsdienu mākslā (tostarp ar piemēriem no Latvijas laikmetīgās mākslas). Kā mainās skatiens, ar kādu mēs uzlūkojam sievieti, kura zīda bērnu? Kā tas mainās, ja sieviete kategoriski atsakās zīdīt?

Ieeja lekcijā bez maksas.

Lekcija noris laikmetīgās mākslas izstādes “Glandula Mammae” ietvaros (kuratore Jana Kukaine). Izstāde aplūkojama visu vasaru P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Atnākot uz lekciju, izstādi varēs aplūkot par brīvu. 

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: