Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Pasaules Veselības dienā sveicam medmāsas un vecmātes!

7. aprīlī, aktualizējot kādu sabiedrības veselības jautājumu, pasaulē tiek atzīmēta Pasaules veselības diena.

Atzīmējot žēlsirdīgo māsu kustības aizsācējas Florences Naitingelas 200. jubileju, Pasaules Veselības organizācija 2020. gadu ir pasludinājusi par māsu un vecmāšu gadu.

Šā gada Pasaules Veselības dienā PVO aicina godināt medmāsu un vecmāšu ieguldījumu iedzīvotāju veselības saglabāšanā un kopšanā. Sevišķa loma medicīnas māsām un citiemveselības aprūpes darbiniekiem visā pasaulē ir pašreizējos koronovīrusa pandēmijas apstākļos. 28 miljoni pasaules medicīnas māsu un brāļu turpina savu darbu un glābj cilvēkus, bieži vien apdraudot savu veselību un dzīvību, lai aizsargātu plašāku kopienu.

1948. gada asamblejā Pasaules Veselības organizācija, rosināja sākot ar 1950. gadu, atzīmēt Pasaules veselības dienu 7. aprīlī, pievēršot sabiedrības uzmanība kādam sabiedrības veselības jautājumam un uzsverot Pasaules Veselības organizācijas prioritāro darbības jomu. Šajā dienā iesākas dažādi pasākumi, kas aktualizē tēmu arī pēc Veselības dienas. Pēdējospiecdesmit gados Pasaules veselības dienas tēma ir bijusi veltīta gan garīgai veselībai, gan mātes un bērna aprūpei, gan arī klimata pārmaiņām un to ietekmei uz sabiedrības un indivīda veselību.

Sadarbībā ar Latvijas Māsu asociāciju un Latvijas vecmāšu asociāciju  23. aprīlī muzejs bija paredzējis atklāt medmāsām un vecmātēm veltītu izstādi „Būt līdzās!”, taču bruņosimies ar pacietību un atklāsim to pēc ārkārtas stāvokļa beigām. Darbs pie izstādes izveides turpinās . Izstāde paredzēta līdz 27. septembrim.