Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Paziņots Paula Stradiņa balvas laureāts

Tradicionāli, Paula Stradiņa balvas laureāts tiek paziņots profesora Paula Stradiņa dzimšanas dienā 17. janvārī.

Šogad balva ir piešķirta Profesoram Alfredo Musajo Sommam (Alfredo Musajo Somma) par Latvijas, Latvijas Medicīnas vēsturnieku apvienības un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja nozīmes stiprināšanu starptautiskā medicīnas vēsturnieku sabiedrībā.

Alfredo Musajo Somma ir Itālijas Bari universitātes profesors plastiskajā un rekonstruktīvā ķirurģijā. Paralēli savai akadēmiskai darbībai īpašu uzmanību profesors velta medicīnas vēsturei un aizraujas ar 18.gs. ķirurģijas izpēti. Profesors Somma darbojas Starptautiskajā Medicīnas vēsturnieku biedrībā (ISHM), ir tās valdes loceklis un aktīvi iesaistās 47. Starptautiskās Medicīnas vēsturnieku biedrības kongresa rīkošanā 2020. gadā, Rīgā. 

Profesors Somma Paula Stradiņa balvu saņems 2020. gadā 47. Starptautiskās Medicīnas vēsturnieku biedrības kongresa laikā, kad arī uzstāsies ar savu akadēmisko runu.

Paula Stradiņa balvu par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē vai ievērojamu veikumu praktiskajā medicīnā ik gadu piešķir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Latvijas Zinātņu akadēmija. Balva ir dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam, profesoram Paulam Stradiņam.

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: