Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Projekta „Veselums. Meditācija” atklāšana

2019.gada 18.maijā plkst.12.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā tiks atklāts ārstes, mākslas terapeites Ditas Baumanes-Auzas audiovizuālais, mākslā un veselībā balstītais projekts „Veselums. Meditācija”, kurā būs apskatāmas D.Baumanes-Auzas gleznas, grāmata “Veselums” ar autores 2018.gada decembrī radīto dzeju un gleznu reprodukcijām  un audiovizuāla demonstrācija ar gleznām un vadīto iztēli praksē.

Par savu projektu autore saka: “Nododu sabiedrībai savas pieredzes un darba augļus, kas apvieno cilvēka apzināto un neapzināto daļu ceļā uz veselumu (arī veselību) visos plānos- emocionālajā, garīgajā un fiziskajā. Šeit ir ļoti daudz neizmantotu resursu, kurus mākslā vadītā iztēle (meditācija ar gleznām) var atbrīvot ikvienā cilvēkā. Ceru, ka šis projekts ieinteresēs daudzus, lietot un izmēģināt to praksē”. Muzeju nakts ietvaros 18. maijā no pl.20.00-21.00 plānota arī autores tikšanās ar apmeklētājiem un interesentiem. 

Meditāciju audiovizuālo materiālu 10 sesijās plānots izmantot kā terapeitisku instrumentu darbā ar dažādu grupu psihosomatiskiem pacientiem, kā arī pārslodzes, trauksmes, izdegšanas mazināšanai un profilaksei, apzinātības treniņiem un izglītībā veselības aprūpes profesionāļiem.

Izstāde būs apskatāma no 2019. gada 18. maija līdz 25.jūnijam.

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: