Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Ūdens cilvēka organismā

Piektdien, 27.septembrī, no plkst. 17.00 līdz 23.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā norisināsies Zinātnieku nakts pasākumi. Šī gada Zinātnieku nakts tēma ir Ūdens, tāpēc muzejā visas aktivitātes būs saistītas ar ūdeni cilvēka organismā.

Reti kurš ir aizdomājies, ka cilvēka organismā 60% ir ūdens. Šajā vakarā katrs apmeklētājs varēs izrēķināt, cik procenti ūdens ir viņa organismā, apskatīt Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzeja preparātus un uzzināt cik procentu ūdens ir nierēs, sirdī, plaušās, aknās un smadzenēs. Tāpat apskatei tiks izstādīti preparāti ar pārmērīgu šķidruma krāšanos – hidronefroze un hidrocefālija.

 Muzeja ekspozīcijā apmeklētāji varēs iepazīties ar ārsta Sebastjana Kneipa ūdens dziedniecības metodēm, kas bija populāras 19.gs. un savu nozīmi nav zaudējušas vēl šodien.

Sadarbībā ar Siguldas minerālūdeni taps unikāla instalācija - ūdens cilvēka organismā. Zinātnieku nakts dalībnieki vizuāli varēs apskatīt, cik milzīgu ūdens daudzumu cilvēks ikdienā nēsā savā organismā.

Šogad Zinātnieku naktī muzejā būs atvērti trīs stāvi. Tāpēc visi interesenti varēs apskatīt gan Kosmosa medicīnas un bioloģijas ekspozīciju, gan apmeklētāju iemīļoto eksponātu – divgalvaino suni. Zinātnieku nakts pasākuma laikā muzeja apskate būs bez maksas.

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: