Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Zinātnieku nakts 2018

Raugoties cauri laikmetiem, zinātnes sasniegumi vienmēr izmantoti, lai kalpotu cilvēkam, viņa veselībai, labklājībai un kopumā sabiedrības attīstības veicināšanai. 

Latvijas medicīnas zinātnē ir bijušas izcilas personības, kuras ar savu neatlaidīgu un mērķtiecīgu darbu devušas ieguldījumu Latvijas medicīnas un farmācijas attīstībā un radījušas dinamisku virzību iespējām un sasniegumiem nākotnē.

Zinātnieku naktī piedāvāsim aizraujošus latviešu medicīnas vēstures stāstus, pievēršot uzmanību nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas medicīnas dzīvē un personībām, sasaistot tos ar izciliem sasniegumiem un notikumiem pasaules medicīnas vesturē.

Pasākuma laikā:

Apmeklētāji foto orientēšanās veidā varēs pārbaudīt savas zināšanas par nozīmīgiem sasniegumiem un medicīnas eksperimentiem pasaules medicīnas vēsturē un to ieviešanu Latvijā.

Ielūkoties Medicīnas vēstures muzeja laboratorijā, kurā tiks iepazīts cilvēka ķermenis — piedalīties skeleta kaulu skaitīšanā, zarnu garuma mērīšanā, kā arī izsekot cilvēka ķermeņa svarīgāko sistēmu darbības pamatprincipiem, 

Uzzināt kā Latvijas Sarkanais Krusts medicīnas zinātnes sasniegumus iedzīvināja ikdienas praksē.

Pasākuma apmeklētāji pirmie varēs iepazīties ar Ārstu slavas taku, kas tapusi Latvijas 100. jubilejas gadā.

 

Pasākums tiek īstenots ERAF projekta Nr. 1.1.1.5/17/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvniecības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros.

 

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: