Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Izstāde “Skalpelis un spalvaskāts”

No 11. decembra Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā apskatāma izstāde “Skalpelis un spalvaskāts “, kas atspoguļo ārstus un medicīnas darbiniekus kā rakstniekus un dzejniekus. Izstāde ļauj plašākai publikai izprast un izvērtēt ne tikai šo personu emocionālos un eksistenciālos pārdzīvojumus, bet arī meklēt kopsakarības cilvēka mijiedarbībai ar valsts varu un valsts likteni.

Ārsts vai medicīnas darbinieks nav tikai savas profesijas pārstāvis, viņš var būt arī pazīstams sabiedrisks darbinieks ar plašu radošo darbību. Šāds modelis ir saglabājies jau no seniem laikiem, kad ārsti, bez savas tiešās profesijas, varēja būt arī mākslinieki, rakstnieki, filozofi, atklājēji un pētnieki.

Latvijā 20. gadsimtā apzināti 64 medicīnas darbinieki, kuri ir izdevuši savus literāros darbus. No tiem: 41 ārsts, 2 zobārsti, 2 farmaceiti, 5 žēlsirdīgās un medicīnas māsas, 3 psihologi, 7 medicīnas un farmācijas studenti, kuri nav tā arī beiguši savas studijas, 2 feldšeri, 2 sanitāri vai slimo kopēji. Izstādē apskatīti sabiedrībā zināmākie – Miervaldis Birze, Jānis Klīdzējs, Ārija Elksne, Jānis Liepiņš, Vilis Derums.

Izstāde apskatāma līdz 2020. gada 29. martam. 

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: