Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Muzeju naktī atvērta visa muzeja ekspozīcija

Šī gada Muzeju naktī Medicīnas vēstures muzejā būs īpaša, jo apmeklētājiem būs pieejama visa muzeja pamatekspozīcija, kas izvietota četros stāvos. Katrs apmeklētājs varēs apskatīt gan profesora Demihova Divgalvaino suni, gan Talsu leprozorija mulāžu kolekciju, gan medicīnas attīstību Kosmosā. Muzeju nakts norises laiks ir no plkst. 19.00 līdz 24.00. 

Muzeju naktī piedalīsies arī Muzeja draugi, kas apmeklētājus izglītos un izklaides, liks domāt par eksistenciāliem jautājumiem.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes organizācija  Muzeja nakts ietvaros rādīs pirmās palīdzības paraugdemonstrējumus, apmeklētājiem pašiem ļaus izmēģināt atdzīvināt cilvēku uz tam speciāli paredzēta manekena, kā arī izmēģināt apturēt dzīvībai bīstamu asiņošanu. Tāpat  bērniem un jauniešiem būs iespēja piedalīties spēlēs par rīcību nelaimes gadījumos, drošību un veselīgu dzīvesveidu. Interesentiem būs pieejama informācija par LSK darbības programmām, pakalpojumiem. Jaunieši varēs uzzināt, kā iesaistīties vienā no pasaulē atpazīstamākajām brīvprātīgo kustībām.

Savukārt Valsts Asinsdonoru centrs apmeklētājus informēs par asins komponentēm un to nozīmi dzīvību glābšanā.

Dzīvais Rīgas teātris izrādīs izrādi „ Brīvības zūd viena pēc otras”, kur jārod atbilde kā palikt cilvēkam, kad pasaule spēlē kara spēli? Izrāde ir stāsti par iespējams lielāko latviešu varonību - par izdzīvošanu! Muzeju naktī izrāde tiks izrādīta plkst. 19:30, 20:30, 21:30, 22:30. Izrādes garums 20min.

Savukārt no plkst. 20.00 līdz 21.00 muzeja izstāžu zālē plānota tikšanās ar projekta “Veselums. Meditācija” autori  - ārsti, mākslas terapeiti Ditu Baumani-Auzu. „Veselums. Meditācija”  ir audiovizuāls, mākslā un veselībā balstītais projekts, kur apskatāmas D. Baumanes-Auzas gleznas, grāmata “Veselums” ar autores radīto dzeju un gleznu reprodukcijām, kā arī audiovizuāla demonstrācija ar gleznām. 

 

Muzejs gaida apmeklētājus  ne tikai 18. maija vakarā, bet arī savā ierastajā darba laikā no plkst. 11.00 līdz 17.00, jo Starptautiskajā muzeju dienā muzeja pamatekspozīcija ir apskatāma bez maksas. 

Uz tikšanos muzejā!

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: